streda 28. augusta 2013

Travelling: Kos

Milý naši čitatelia!

Jednoducho a v skratke povedané - tento rok som dovolenkovala na jednom z gréckych ostrovov - na ostrove Kos. A kedže rada nielen cestujem, ale aj delím so svojimi zážitkami z ciest, rozhodla som sa vám v krátkosti priblížiť moje pocity a zážitky :-)) Dúfam, že sa vám bude článok páčiť a v komentároch sa podelíte aj s vašimi zážitkami z dovolenky ;-))


Kos v bodoch:
 1. Keď pristalo lietadlo, moja prvé slová boli: Aha, už viem prečo je v Grécku kríza! :-O                   Na tomto ostrove pracoval fakt len málokto, no napriek tomu boli všade obrovské domiská a bolo cítiť takú tú '' prázdninovú pohodičku''.
 2. Hotel bol ako stvorený pre rodiny. Absolútny kľud, žiadni opití a 4 krásne bazény.
 3. Smola bola, že kedže Nemci ani Francúzi sa nekúpu nikde inde len v bazéne, pláž bola kamenistá a bolo potrebné dochádzať 300m na druhú, pieskovú pláž.
 4. Zo severu oblieva Kos Egejské more, ktoré je veľmi teplé, z juhu sa zas nachádza Stredozemné more, ktoré je o cca 4 stupne chladnejšie.
 5. Grécka kuchyňa je úžasná! <333 všetky šaláty, ryby, zelenina a tie rôzne špeciality / gyros, tzatziky, olivy <3 / jednoducho výborná 
 6. Ostrov má na priemer len 42km preto je omnoho lepšie ako fakultatívny výlet požičať si dopravný prostriedok - peňažne to vyjde lepšie a môžete si pozrieť čo len chcete
 7. Na Kose sú veľmi úzke cesty preto je niekedy rozumnejšie ako požičať si auto, požičať si štvorkolku alebo motorku, ktoré sú tam mimochodom veľmi obľúbené.
 8. Oplatí sa navštíviť blízky prístav Bodrum /Turecko/, kde sa nachádza jeden zo starovekých divov sveta a okrem iného aj veľké turecké trhy.
 9. Na letiskové duty-free sa nespoliehajte, moc tam toho nemajú a počula som, že otvorené býva len sporadicky.
 10. Treba si dávať pozor čo fotíte, lebo po celom Kose sú vojenské základne :-D.
And.

4 komentáre:

 1. Nádherné fotky! Pozývam ťa ku mne do giveaway! :°)
  GIVEAWAY with AHAISHOPPING!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádherné fotky! A ten smajlík je rozkošný. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. hned by som isla :)

  Pozyvam na narodeninovu giveaway o GUCCI RUSH 75ml. Tu:http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/10/najlepsia-giveaway-ever.html

  OdpovedaťOdstrániť