nedeľa 24. marca 2013

Módne značky: Ralph LaurenMódne značky: Ralph LaurenUrčite každý, dokonca aj ten čo sa o módu vôbec nezaujíma, pozná značku Ralph Lauren. Značka typická exkluzivitou, jedinečnosťou, spojením amerického a anglického štýlu je dnes jednou z najväčších módnych gigantov. Jej kapitál činí hodnotu 900 miliónov dolárov. Ale málo z nás vie o tom, že celá táto značka je jedným veľkým splneným snom chlapca, ktorý miloval farby a mal talent presadiť sa. Chlapca menom Ralph Lifshitz.


 Ralph sa narodil 14.októbra 1939 v Bronxe ako štvrté dieťa v rodine židovských imigrantov z Bieloruska. Otec bol maliar, a preto mal Ralph už od malička k farbám blízko. Jeho kariéra nezačínala ani zďaleka tak sľubne ako by sme si mohli myslieť. Navštevoval obchodnú strednú školu, z ktorej po 2 rokoch odišiel do armády. No v armáde sa mu ani zďaleka nepáčilo, a preto sa rozhodol vstúpiť do módnej brandže. Zamestnal sa vo firme A.Rivetz & Co, ktorá vyrábala kravaty. Neskôr si ho značka Beau Brummell najala ako módneho návrhára. Už vtedy sa pohrával s myšlienkou založenia vlastnej módnej značky. Kedže mal talent obchodovať a presadiť sa - rozhodol sa že s menom Lifshitz moc ďaleko nezájde, a preto sa nechal premenovať na Lauren. V roku 1968 spolu s bratom otvorili módnu značku Polo fashions. Jeho schopnosť vnímať farebné väzby a zvláštny zmysel pre spojenie niečoho anglického s niečim americkým priniesli doslova nový módny trend. Rok 1971 bol pre Laurena zlomový, lebo po prvý krát vydal aj dámsku módnu kolekciu. Kolekcia sa ihneď ujala a Ralph zožal obrovský úspech. Neskôr sa začal venovať dokonca aj detskému oblečeniu, parfémom a bytovým doplnkom. V roku 1992 získal ocenenie za 25 ročnú tvorbu a v roku 1996 ocenenie za najlepšieho dizajnéra roku.

Ralph Lauren patrí medzi najznámejšie značky sveta. Za jeho obrovský úspech môže to, že nepredával len oblečenie ale aj celý životný štýl. :-) Ako sa vám páči táto značka? ;-)

  
                                                                                                                  And.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára