streda 20. februára 2013

Tipy na filmy

V poslednej dobe pozerám veľa filmov a niekedy neviem čo si mám pozrieť, tak hľadám všeliake filmy na ktoré sú dobré recenzie a rada si nechávam poradiť. Preto som sa rozhodla aj ja dať Vám nejaké tipy na filmy ;) 

1. Som číslo štyri
Sci-Fi/Thriller/Dráma
(a ja by som povedala, že je aj romantický :D )
Hrajú: Alex Pettyfer, Dianna Agron, Timothy Olyphant...

Najskôr som prečítala knihu, ktorá sa mi páčila ešte viac ako film, ale aj film stojí za pozretie. 
Tento film je o mladom chalanovi Johnovi, z inej planéty, ktorý celý život uteká pred mimozemskými nepriateľmi a sťahuje sa z miesta na miesto. Troch už zabili a on je práve ten štvrtý. Nasťahuje sa do mestečka v Ohiu aj so svojím ochrancom Henrim a zamiluje sa do krásnej Sarah. Objavia sa mu aj schopnosti a jeho nepriatelia ho nájdu. 


2. Now Is Good 
Dráma/Romantický
Hrajú: Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Olivia Williams...

Film je podla knižnej predlohy "Before I Die ( Skôr než zomriem) " , ktorú majú všade vypredanú a nikde ju nemôžem nájsť. O tomto filme som písala už aj v článku TU a oplatí sa pozrieť najmä kvôli skvelému hereckému výkonu Dakoty Fanning a bonus je aj herec Jeremy Irvine :D . Dakota hrá hlavnú úlohu, dievča Tessu, ktorá trpí leukémiou. So svojou chorobou je zmierená a spravila si zoznam vecí, ktoré by chcela spraviť predtým ako zomrie. Trochu smutný film, ale celkom sa mi páči. 3. Hry o život
Sci-Fi/Dobrodružný/Akčný
Hrajú: Jennifer Lawrence/ Josh Hutcherson/ Liam Hemsworth
Tento film si získal milióny sŕdc po celom svete a keď som si ho pozrela, tak získal aj to moje ♥
Film je o televíznej šou "Hladné hry" , v ktorej každý rok bojuje z každého kraja jedno dievča a jeden chlapec. Spolu ich je dvadsaťštyri, no prežiť môže len jeden.
4. Nezabudni na mňa 
Dráma/Romantický
Hrajú: Robert Pattison, Emilie De Ravin, Pierce Brosnan...
Ani vám neviem napísať o čom ten film je :D Proste to treba vidieť, ja som nad tým filmom potom rozmýšľala ešte niekoľko dní, lebo ten film bol celý taký zvláštny a ten koniec úplne najviac. 

5. Voda pre slony
Dráma/Romantický/Dobrodružný 
Hrajú: Robert Pattison, Reese Witherspoon, Christoph Waltz

Tento film je fakt jeden z najlepších aký som videla. Prvá vec, hrá tam Robert Pattison :D a Reese Witherspoon, ktorý sú úplne skvelý herci. A druhá vec, tento film na mňa vplýval tak veľmi zvláštne, konečne nejaký iný fim ako ostatné. Tá láska k zvieratám, ten pohľad na úplne iný svet v akom žijeme my v tejto dobe, to aké to bolo predtým. Jacob Jankowski práve robil záverečné skúšky na vysokej škole, keď mu oznámili, že jeho rodičia zomreli pri nehode. Nič iné mu neostalo, zostal sám a tak sa rozhodol odísť. Dostal sa na vlak cirkusu Benzini a dostal prácu veterinára, hoci nemal doštudovanú vysokú školu. Zamiloval sa do manželky zvrlhého a násilníckeho majitela cirkusu. A vytvoril si vzťah aj k slonici Rosie. Aké filmy by ste mi odporučili vy? 

Kristína. 
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára