utorok 5. februára 2013

Módne značky: Elie Saab


Módne značky: Elie Saab

Exotika, etnické motívy, lesklé a drahé látky, luxusné zdobenie, volániky, priehľadné látky, asymetria, nadýchanosť..... Existuje množstvo výrazov ako opísať značku Elie Saab. Módne impérium, ktoré oblieka svetové celebrity ako - Angelina Jolie, Beyoncé, Catherine Zeta-Jones, Celine Dion, Dakota Fanning, Emma Watson, Halle Berry, Kristen Stewart, Mila Kunis.... Značka, ktorá vytvára šaty pre ozajstné dámy, ktoré si nevedia predstaviť deň bez luxusu a glamouru, no napriek tomu sa cítia pohodlne a nie vyzývavo. Väčšina jeho modelov sa nesie v znamení princeznovských šatičiek a v žiadnej z jeho kolekcií nechýbajú svadobné šaty, ktoré vždy prítomným vyrazia dych. Toto je Elie Saab. 

Po 1. krát sme o ňom na verejnosti počuli, keď si jeho róbu s priehľadným korzetom obliekla Halle Berry na predávanie Oscarov v roku 2003.Tieto šaty ihneď zapôsobili na všetkých prítomných a stali sa najkrajšou róbou večera. Americká televízia dokonca vystavila divákom na obdiv tieto šaty celých 330 sec, pri čom miláčik Hollywoodu G. Armani dostal iba 130 sec vysielacieho času. Všetci si vtedy položili otázku - kto je Elie Saab?


Elie sa narodil 4.7.1964 v Beirute, v Libanone. Kedže v jeho krajine akosi muži a móda nešli dohromady, nedosiahol žiadne módne vzdelanie. Napriek tomu sa nevzdal. Zo začiatku šil šaty pre rodinu, neskôr sa jeho ateliér začal rozrastať. Plány mu načas skomplikovala občianska vojna ( dokonca musel niekoľkokrát
zatvoriť svoj obchod). Práve vojna ho ovplyvnila natoľko, že sa nevydal cestou módnych výstrelkov ale začal vytvárať klasické elegantné oblečenie. Do módneho podvedomia sa výrazne zapísal roku 1997, keď predviedol jednu zo svojich kolekcií na rímskom týždni módy - Alta Moda. Organizátori si ho vybrali ako vôbec prvého zahraničného módneho návrhára v histórii tohto týždňa potom, čo sa sa zoznámili s jeho kolekciami na súkromných módnych prehliadkach vo Francúzsku a Švajčiarsku. Saab zožal obrovský úspech, za čo mu v roku 2003 francúzska Federácia Módy udelila plnoprávne členstvo v módnom priemysle. Saabova kariéra nabrala na obrátkach. Nezabudli naňho ani doma, kde sa v roku 2003 stal ,,Manažérom roka,, a obdržal medailu Rytiera národného rádu. Dnes má showroom-y v Paríži, Miláne, Bejrút. Jeho butiky sa nachádzajú v Európe, Amerike aj Ázii. Saab je 1. východný módny návrhár, ktorému sa podarilo preraziť aj na západnom trhu.
Čo hovoríte vy na túto módnu značku? Páči sa vám jeho nová kolekcia spring/summer 2013? :-))


And. 

zdroj: /www.google.com/, /www.wikipedia.org/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára