streda 17. októbra 2012

Módne značky: Chanel

Módne značky: Chanel


Značka Chanel je jedna z najznámejších značiek sveta. Dodnes prináša trendy ktoré rezonujú módnym svetom. Bohužiaľ málo ľudí pozná tu silnú a emancipovanú ženu ktorá stála za vznikom tejto značky. Dámy a páni dovoľte mi predstaviť vám Coco Chanel!
Gabrielle Bonheur Chasnel sa narodila 19. augusta 1883 vo Francúzsku. Malá Gabrielle spolu s jej 4 súrodencami prežila detstvo v sirotinci. Jej mama, ktorá pracovala ako modistka, umrela na prepracovanie a otec odišiel do Ameriky. Vo veku 18 rokov sa naučila šiť, no práca krajčírky ju spočiatku vôbec nelákala. Chcela byť barovou speváčkou, ktorou sa aj neskôr na krátky čas stala. Práve vďaka jednej piesni - Qui qu a vu Coco dans l'Trocadéro - získala meno Coco. V roku 1910 si otvorila svoj prvý módny salón v Paríži. Jej salón začalo navštevovať stále viac a viac spoločensky významných ľudí. Parížanky milovali jej štýl. Bola krásna, vysoká a štíhla. V roku 1921 uviedla na trh svoj prvý parfém - NO5. Tento parfém je dodnes jeden z 10 najpredávanejších na svete a je dokonca najslávnejší parfém sveta. ,, Keď idem spať, tak zahalená len do Chanelu NO5.'' - takto sa na účet parfúmu vyjadrila herečka a speváčka Marilyn Monroe.

Čo nám dala Coco Chanel :
1. dámsky krátky zostrih
2. parfém NO5
3.1926 - malé čierne -jednoduché spoločenské šaty s posunutou pásovou líniou
4.dámsky tvídový kostým
5. prvky mužskej módy v dámskom šatníku
6.bežne nositeľné nohavice pre ženy
7.odhalené kolená
8. lakovanú obuv s bielou špičkou
9. nohavice do zvonu
10. športový trojštvrťový dámsky kabát
11. jednu z najznámejších kabeliek sveta - Chanel 2.55

Roku 1968 prišla vlna hippie, ktorá zmenila stav módy. Coco Chanel sa utiahla do súkromia a zostala osamelá. Svoje duševné zranenia nedokázala už viac ako železná lady maskovať. 10. januára 1971 vo veku 87 rokov skonala vo svojej suite v hoteli Ritz. Bola pochovaná na cintoríne Bois-de Vaux v Lausanne. Po jej smrti, roku 1983 preberá značku módny gigant Karl Lagerfeld, ktorý zachováva štýl značky a pridáva jej modernú iskru.

Veľa celebrít má tuto luxusnú značku v láske.
Podľa môjho názoru je Coco Chanel najdôležitejšia žena v histórii módneho dizajnu. Máme jej za tak veľa vecí ďakovať. Aký je váš názor na ňu a značku Chanel celkovo? Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára